در این مقاله به معرفی یکی از داروهای کاربردی در درمان بیماری های قلبی و برخی اختلالات مردانه خواهیم پرداخت. قرص تادالافیل از مهمترین داروهایی می باشد که توسط پزشک متخصص اورولوژی برای درمان دو نوع بیماری مردانه یعنی هایپرپلازی خوش خیم پروستات و مشکلات عملکرد جنسی مردان تجویز می گردد. در ادامه این مقاله ما به بررسی نحوه تاثیر گذاری این دارو در درمان این بیماری ها خواهیم پرداخت.

حفظ سلامت عمومی بدن تابع زندگی درست و اصولی می باشد. البته نمی توان از وقوع برخی بیماری ها که سلامت عمومی بدن هر یک از ما را به مخاطره می اندازند چشم پوشی نمود. در شرایط وقوع بیماری انسان ها به دنبال راهکاری مناسب برای درمان قطعی و اصولی خود می باشند. علم پزشکی نیز در سده اخیر توانسته است برای درمان بسیاری از بیماری ها راهکارهای مناسبی را ارائه دهد.

در این راستا متخصصان با تجویز انواع داروهای کاربردی و آزمایش شده به درمان این بیماری ها مبادرت می نمایند. البته شناخت دارو و روش کاربرد آن میتواند به بیماران در درمان اصولی بیماری و درک اهمیت دارو در پروسه درمانی کمک شایانی نماید.

 

قرص تادالافیل

قرص تادالافیل

همچنان میتوانید محصولاتی که دارای این ماده هستند رو در این دسته بندی ببنید قرص افزایش نعوظ

قرص تادالافیل برای چیست؟

قرص تادالافیل یکی از داروهای کاربردی می باشد که متخصصان قلب از آن برای درمان برخی بیماری های قلبی و عروقی استفاده می کنند. قرص تادالافیل با اجرای مکانیسم درمانی خاصی در بدن بیماران سبب گشاد شدن عروق آنها می گردد. البته در منابع علمی کاربردهای دیگری نیز برای این دارو بیان شده است.

برای مثال در بررسی ها مشاهده شد که قرص تادالافیل در درمان برخی از بیماری های مردانه نیز قابل کاربرد می باشد. هیپریلازی خوش خیم پروستات یا BPH یکی از این بیماری ها می باشد که استفاده از این دارو می تواند تا حد زیادی به کاهش علائم آن کمک نماید. در نهایت بیمار با مصرف این دارو می تواند شاهد کاهش عوارض بیماری مانند مشکلات در دفع ادرار، جریان ضعیف ادرار و یا تکرر و نیاز فوری به دفع ادرار باشد.

از دیگر کاربردهایی که می توان برای قرص تادالافیل نام برد مصرف این دارو در درمان بیماری های مربوط به مشکلات عملکرد جنسی مردانه می باشد. برخی از این بیماری هایی که با استفاده از قرص تادالافیل می توان به کاهش علائم آنها کمک نمود شامل ناتوانی جنسی و یا اخلال در نعوظ می باشند. البته از قرص تادالافیل در درمان بیماری فشار خون شریان های ریوی نیز می توان استفاده نمود.

 

 

 

 

بررسی مکانیسم عمل دارو در درمان بیماری های مردانه

قرص تادالافیل از جمله داروهایی می باشد که می توان آن را در دسته داروهای مهارکننده آنزیم فسفودی استراز نوع 5 دسته بندی نمود. از مهمترین تاثیراتی که مصرف این دارو در بدن بیماران مذکر باقی می گذارد می توان به شل شدن عضلات پروستات و مثانه اشاره نمود. شل شدن عضلات این قسمت از بدن می تواند به کاهش علائم بیماری هایپرپلازی خوش خیم پروستات کمک شایانی نماید. همچنین مصرف قرص تادالافیل در درمان برخی بیماری های عملکرد جنسی مردانه مانند اختلال نعوظ نیز بسیار کاربردی می باشد. این دارو با هدایت و افزایش جریان خون به سمت آلت تناسلی مردان به درمان بیماری های اینچنینی کمک می نماید.

بررسی محدودیت های مصرف قرص تادالافیل به ویژه در زمان درمان بیماری اختلال در عملکرد اندام جنسی مردانه

در زمانی که بیمار برای درمان بیماری های مردانه مانند بزرگ شدن پروستات و یا مشکلات نعوظ به متخصص ارولوژی مراجعه می نماید باید برای ثمربخش بودن هر چه بهتر روش درمان برخی موارد را به دقت اجرایی نماید.

در درجه اول بیمار باید بنا بر صلاحدید پزشک به طور مکرر اقدام به تکرار آزمایش های تشخیصی نماید.

در زمان مصرف قرص تادالافیل به ویژه در سالمندان عوارض جانبی دارو را به طور مکرر رصد نمایید. این امر می تواند در درمان و یا پیشگیری از بروز حساسیت های دارویی در بیماران کمک نماید. همچنین بیمار در زمان مصرف این دارو نباید از مواد طبیعی مانند آب گریپ فروت استفاده نماید. مصرف این دارو می تواند در بیمار علائمی مانند سرگیجه و خواب آلودگی را ایجاد نماید. در نتیجه پس از مصرف دارو از انجام فعالیت های حساس اجتناب نمایید.

عوارض مصرف این دارو در بیماران

مصرف قرص تادالافیل می تواند در بیماران دقت کنید در بیماران نه افراد سالم عوارض جانبی را نیز ایجاد نماید. از مهمترین عوارضی جانبی که محققان در زمان مصرف دارو ذکر نموده اند می توان به سردرد، ناراحتی معده، کمر درد، دردهای عضلانی، برافروخته شدن پوست، گرفتگی یا آبریزش بینی و اسهال اشاره نمود. در نتیجه با بروز علائم اینچنینی بهتر است تا شما با پزشک خود در رابطه با ادامه درمان با قرص تادالافیل مشورت نمایید. البته مصرف این دارو می تواند گاهی سبب بروز علائم جدی تری نیز در بیماران شود.

برای مثال مشاهده شد است که گاهی مصرف این دارو سبب بروز پریاپیسم و یا همان نعوظ دردناک در مردان شده است. تغییر در بینایی، عدم توانایی در تشخیص رنگ ها و از دست دادن قدرت بینایی از دیگر عوارض شدید در زمان مصرف این دارو می باشد. همچنین مصرف قرص تادالافیل می تواند به سیستم شنوایی فرد نیز آسیب وارد کند و سبب کاهش ناگهانی قدرت شنوایی در آنها شود.

بررسی تداخل دارویی قرص تادالافیل با سایر داروها

مصرف قرص تادالافیل همراه با برخی داروهای گیاهی، شیمیایی و ویتامین ها می تواند در بیماران سبب بروز اختلالات دارویی شود. در نتیجه بهتر است بیمار پیش از مصرف دارو پزشک خود را از سایر سوابق درمانی خود آگاه نماید. در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر مصرف کنندگان برخی از داروهایی را که می تواند با قرص تادالافیل تداخل دارویی ایجاد نماید را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

داروهای حاوی نیترات یکی از محدودیت های دارویی می باشد که بیمار باید در زمان استفاده از قرص تادالافیل به آن توجه نماید. این دارو ها شامل داروهایی مانند نیتروگلیسیرین، دی نیترات، آمیل نیتریت و بوتیل نیتریت و سایر داروهای اینچنینی می شود. همچنین داروهای مناسب برای درمان بیماریهایی مانند ایدز، داروهای ضد قارچ، آنتی بیوتیک ها و سایر داروهایی که برای درمان اختلال نعوظ و یا بزرگی پروستات استفاده می شود نیز می تواند در زمان استفاده همزمان با تادالافیل  اختلال دارویی ایجاد نماید.

البته در این بین داروهای دیگری مانند داروهای صرع و فشارخون بالا مانند ترازوسین و دوکسازوسین نیز می تواند عامل ایجاد اختلال دارویی در بیمار باشد. در نهایت شناخت این محدودیت ها در مصرف دارو می تواند به شما در اجرای روند مناسب درمان بیماری کمک شایانی کند.